Paradok Tarım ve Hayvancılık

Paradok Tarım ve Hayvancılık Limited Şirketi
Paradok Tarım Samsun ilinde faaliyet gösteren en önemli süt çiftliklerinden biridir. Kendisine ait geniş çaplı arazilerinde en kaliteli kaba yemi organik olarak üretir ve çoğunluğu kendi ırkı olan melez ineklerine yedirerek, bölgenin en kaliteli sütüne çevirir.
Paradok Tarım ve Hayvancılık Şirketi, Doğal Süt Üretme Çiftçiliğini teşvik etme konusunda özel bir deneyime sahiptir.
Özellikle doğal bitkileri kullanım programı aracılığıyla süt hayvancılığında antibiyotik ve diğer kimyasal ürünlerin kullanımını azaltmanın yollarına sahiptir.

Organik yetiştiricilik ilkelerine bağlı durumlarda, bu organik mandıra çiftçiliği doğal yöntemler uygulanarak yapılır. Dünyanın çoğu ülkesinde olduğu gibi Türkiye de de gibi diğer durumlarda, hem geleneksel hem de organik (mandıra) tarımda daha doğal çiftçilik yöntemlerini teşvik ederek yapılır.

Paradok Tarım ve Hayvancılık Şirketi çiftçiliğinin geçmişi, her kuruluşun kendi mandıra geliştirme stratejisini – kendi kaynakları ve yerel koşullardan başlayarak – bu ülkelerden basitçe mandıra sistemini kopyalamak yerine geliştirmesinin akıllıca olacağını açıkça göstermektedir.

Paradok Tarım ve Hayvancılık Şirketi sektördeki ortaklarla ve köylü komşuları ile işbirliği içinde, bölgesel ürünleri değerlendirme projesi ile köy yetiştiriciliğine güçlendirmek için geliştiriliyor.

Paradok Tarım ve Hayvancılık Şirketi çiftçilere ve vejetaryenlere şifalı bitkilerin kullanımı konusunda eğitim verilmesi
, yerel yem kaynaklarını kullanarak hayvan hareketi uygulamalarını izleme
küçük çiftlik durumuna uyarlanmış süt kalite kontrolü ilkelerini anlatmaktadır.