İade Şartları ve İade Talebi

İade Şartları ve İade Talebi
Koşulsuz ve Süresiz İade
Değerli Tüketicimiz,
Öncelikle ‘Karadeniz Doğal Gıda’ yı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Satın almış olduğunuz her ürünümüz Karadeniz Doğal Gıda güvencesinde olup süresiz, koşulsuz iade garanti kapsamındadır.
Ürün paketiniz size ulaştığı andan itibaren gerek bizden, gerek ulaştırmadan , gerekse muhafaza şartlarından kaynaklanan herhangi bir şikâyetiniz yahut geçen süre içerisinde tüketime dair tereddüttünüz olur ise; dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. karadenizdogal.com ‘dan yapmış olduğunuz her alışverişinizde, talebinize göre ürünlerinizin değişimi yahut ücret iadenizi koşulsuz talep etme hakkınız saklıdır. Bu koşullar ürünlerin size hasarsız teslim edildiği ve sizin de teslim aldığınız koşullarda geçerlidir.

Ürünlerimizi afiyetle tüketmeniz dileğiyle.
Sağlıklı günler dileriz.

İptal ve Geri Ödeme Koşulları
Koşulsuz, Süresiz İptal
TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak, koşulsuz memnuniyet politikamız gereğince tüm müşterilerimizin memnuniyetlerini sağlamak ve sürdürmek amacıyla siparişlerinizi iptal etme hakkı tanıyoruz. Geri göndereceğiniz veya iade edeceğiniz ürünleri teslim aldığınız kargo şirketi aracılığı ile karşı ödemeli olarak aşağıdaki ürün iade adresine gönderebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürün şirketimize teslim edildiği gün , ister ürün bedeli kadar para iadesi, isterseniz de yeni ürün gönderimi yapılacaktır.

Müşteri hizmetleri temsilcilerimizle görüşmek için hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0533 593 16 15 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
Ürün İade Adresi: Mimar Sinan Mah. 135. Sok No:19/D Atakum/ Samsun

Söz konusu gıda olunca lezzetin bozulmaması ve sağlık zincirin muhafaza edilmesine oldukça önem vermekteyiz. Yaz aylarında gerektiği zamana sizin için ısıya duyarlı özel paketlerin içerisine -40 derecede dondurulan buz aküleri koyarak birlikte paketliyoruz. Uygulanan bu method sayesinde yöresel lezzetler en taze haliyle kargo ile adresinize teslim edilir. Yolculuk boyunca soğukluğunu muhafaza eder ve size buzdolabından çıkmış gibi soğuk bir şekilde ulaşır. Kış günlerinde bu paketleme malzemelerine ihtiyaç olmayabiliyor. Mümkün olan en az maliyetli ambalaj malzemeleri seçiyoruz. Uygun gördüğünüz ambalaj şeklini alışveriş sepetini sonlandırırken seçebilirsiniz.

Diğer ürünler ise kırılma sızıntı yapma ihtimallerine karşı ayrı ayrı poşetler ile sarılır. Kolilerin içerisine özenle dizilir. Kolilerin boş kalan kısımları kağıt ile doldurulur ve ürünlerin koli içerisinde hareket etmesi engellenmiş olur. Birçok farklı paketleme metodları kullanılarak hazırlanan siparişleriniz sizlere kusursuz olarak ulaşır. Amacımız size ürünleri en uygun fiyat ile en sağlıklı şekilde ulaştırmaktır. Bu nedenle kolileme işlemlerinde geri dönüşümlü malzemeler kullanabiliyoruz.

Samsun da yaşıyorsanız sabah 10:00 a kadar sipariş verirseniz tüm siparişlerinizi aynı gün içerisinde kuryeye veriyoruz. Siparişinizi verirken seçtiğiniz saat aralıklarına 13:00-17:00 veya 19:00-22:00 göre sizlere ulaştırıyoruz. Samsun içi 10:00 dan sonra verdiğiniz siparişleri ise ertesi gün yine aynı kurye ile seçtiğiniz saat aralığında teslim ediyoruz. Samsun çevresindeki illere ertesi gün teslimat mümkündür. Samsun a uzak olan şehirlerimize de en fazla 2-3 gün içerisinde teslimat yapılmaktadır. Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir

Teslimat ve İade

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Süt ve Süt ürünlerinde sevkiyatta oluşabilecek ezilme, bozulma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı bozulmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek 05335931615 no’lu whatsapp hattına iletilmesi gerekmektedir. Taze meyve ve sebzede iade olmayıp kullanılmayacak durumda olan meyve miktarı müşteriye gönderilecektir.

Ürün lezzetini beğenmeme durumunda iade söz konusu değildir.

Kargo hasarı olan ürünler dışındaki iade etmek istediğiniz ürünlerin, Kargo ücreti müşteriye aittir.

İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün bize ulaştıktan sonraki 10 gün içerisinde iletilmektedir.

Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

  • İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE ORİJİNAL AMBALAJINDA VE FATURANIN ASLI İLE BİRLİKTE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESE GÖNDERİNİZ.

Köseli Köyü No:7 Bafra Samsun

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.