Doğal Yoğurt Köy Sütünden Çiftlik Koşullarında Ev yapımı

Doğal Yoğurt Köy Sütünden Çiftlik Koşullarında Ev yapımı

Samsun Bafra ‘da Köseli köyündeki NiyaziBey Süt çiftliğindeki inekler her sabah sağılırlar ve taze sütleri hemen süt işletme tesisine aktarılır. Avrupa standartlarındaki süt işleme tesisinde ineklerimizin sütleri birkaç saat içerisinde işlenerek ürün haline getirilir. Doğal yoğurdumuz bu nedenle eşsizdir. Taze taze mayalanır, mayalandıktan sonra geceyi soğuk odada geçirir ve ertesi gün sofralarınızda olmaya hazırdır.

Doğal yoğurttan en iyi aroma ve lezzeti almak için birkaç gün soğuk odada bekletilmesi tavsiye edilir. Biz ertesi gün teslimatlara başlıyoruz ancak siz buzdolabınızda birkaç gün daha bekletebilirsiniz.

Hatta; altı ay kadar bile bekletip aromasını keskin tadına varmak isteyen müşterilerimiz olabilir. Hiç bir mahsuru yoktur, aksine sevenler için, doğal yoğurt benzersiz bir lezzete ulaşacaktır. Uzun süre bekleyen yoğurdun üstü küf kaplanabilir, bu kaymak tabakasını alıp, temizleyerek altlardaki muhteşem lezzete ulaşabilirsiniz. Katkısız veya koruyucusuz olduğu için ekşiyecek, zamanla derinlere işleyen bir aromaya sahip olacaktır. Bu amaçla sipariş verirseniz sizin için özel toprak güveçlerde yoğurdunuzu hazırlayabilir. Böylece suyunun da azalmasını sağlayarak daha katı bir yoğurda sahip olabilirsiniz.

Doğal yoğurdun uzun süre saklanmasının bir diğer yöntemi ise tuzlamaktır. Kaynatarak suyunu azaltacağınız doğal yoğurdu tuzlayarak çok daha uzun süre, hatta birkaç yıl saklayabilirsiniz. Tuzlu yoğurt olarak adlandırdığımız bu ürünü de sizin için, evde uygulanan yöntemlerle yapıyoruz. Tuzlu yoğurt ürünümüz için tıklayabilirsiniz.

Doğal manda yoğurdumuz da aynı şekilde yapılmaktadır. Sabah erken saatlerde sağılan mandaların sütü hemen süt işletmemizde ayrı bir bölümde işleme alınır. İmal edilecek ürüne göre ayrılarak mayalanır. Doğal manda yoğurdu haftada birkaç belirli gün imal edilmektedir. Süt miktarımız kısıtlı olduğu için genellikle siparişlere göre imalat programı hazırlanmaktadır.

Doğal yoğurtlarımızda mayalanma süreci hiç bitmez, size teslim ediledikten sonra bile devam eder. Önleyici herhangi bir katkı maddesi kullanılmamaktadır bu nedenle devam eden probiyotik bakteri aktiviteleri nedeni ile doğal yoğurdumuz zaman içinde ekşimektedir. Birkaç saatlik mayalanma süresini sona erdirmek için yoğurtlar en az bir gece soğuk odalarımızda bekletildikten sonra teslimata gönderilir.